''İlhamdan Mülheme'' Usta Çırak Atölye Çalışmaları Gençlerle Mimari Tasarım Günleri

Gençlerle Mimari Tasarım Günlerinde 16-21 yaş aralığındaki gençlere, Çini, Kalemişi, Alçı Revzen, Geometrik Desen Atölyeleri ve Hanım Sultan Külliyeleri Teknik Gezisinden oluşan 5 günlük program ile keyifli bir tecrübe yaşatacaktır. Bu atölyeler sayesinde günlük hayatımızın içinde olan cami mimarisine ait farklı tezyin sanatlarını birebir uygulama şansı yakalayarak tarihte bir yolculuğa çıkacaklar.

Katılımcılar tüm atölyelerde 4 saatlik zaman zarfında önce kısa bir teorik bilgiden sonra uygulama çalışmasının yapacaklardır.  Böylece cami yapı ve süsleme elemanları hakkında sadece teorik bilgi ile kalmayıp 16. yüzyıl çini karolarına desen aktarımından alçı revzen pencere dökümüne, kalemişi süslemelerinin cami yüzeyinde boyanmasında geometrik desenleri üç boyutlu oluşturmaya kadar işin mutfağında yer alma şansı yakalayacaklardır. Bu deneyimi de Mimar Sinan’ın 16. yüzyılda yapmış olduğu Valide-i Atik Külliyesi gibi tarihi bir mekânda yaşama fırsatı edineceklerdir.

 

Program ücretli olup 16 kişi ile sınırlıdır.

Workshop programına katılmak isteyenlerin ism@fsm.edu.tr adresine e-posta göndererek başvuru kabul onayını almaları gerekmektedir.

 

  • Katılım ücreti 700 TL’dir. Ücretin aşağıda bulunan IBAN numarasına yatırılması gerekmektedir.
  • Katılımcıların ödeme yaparken alıcı kısmına Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi” yazması  açıklama kısmına “Ad-soyad, Tc kimlik numaraları ve workshop programının adını” yazmaları gerekmektedir.
  • Banka Adı: Vakıf Katılım Bankası

            Şube: Merkez Şube

            IBAN TR 1400 2100 0000 0021 4530 0001

  • Sertifika alabilmek için %80 devam zorunluluğu mevcuttur.
  • Atölyelerin detayları için aşağıdaki genel program görseline tıklayabilirsiniz.